MFK Vrbové podľahlo Vráblom 1:3

• 8. mája 2013, 01:00
  • Autor:P. Sedláček(m)

Futbalisti MFK Vrbové hostili v sobotu na domácom štadióne FK Spartak Vráble. Po slabom prvom polčase sa v druhej časti hra zlepšila a oba celky hrali viac otvorene, no za chrbát vrbovského brankára Rýzeka padli tri góly, zatiaľ čo na opačnej strane skórovali zverenci Konštantína Šima iba raz, a tak sa skončil duel víťazstvom Vráblov 3:1. MFK sa nachádza v tabuľke po 24. kole tretej ligy na nelichotivom predposlednom mieste.

V prvom polčase sa hral „nemastný-neslaný“ futbal. Na oboch stranách sa kopali po štyri rohy, ale vyložené šance si ani jedno mužstvo nevytvorilo. Po zmene strán sa hostia zobudili a uderili už v 48. min – kopali priamy kop z pravej strany, Tomášek asi z 30 m zacentroval loptu do pokutového územia, nabiehajúci Sojka hlavou loptu zdvihol a tá skončila v sieti prekvapeného domáceho golmana Rýzeka. Z rozohrávky sa domáci dostali do útoku, kde pred pokutovým územím bol faul na Juraja Piršela a nariadený priamy kop skončil len na múre. Iniciatívnejší futbalisti z Vráblov uderili aj v 54. min – po prečíslení vrbovskej obrany zakončil Tužinský a zvýšil vedenie na 2:0. Hráčom MFK svitla nádej na kontaktný gól v 66. min po strele Piršela, ktorú brankár Straka vyrazil len k nohám Táčovského, ktorý vsietil gól – 1:2.
Viac sa dočítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.