Futbalisti PFK prvýkrát na jar zvíťazili – v Bratislave 2:0

• Šport / Futbal
  • 17. apríla 2013, 09:15
  • Autor:(sp/ms)

V 21. kole tretej futbalovej ligy cestovali hráči PFK Piešťany do Bratislavy, kde v sobotu hrali proti domácemu Dominu. Po prvýkrát sa Piešťancom podarilo na jar zvíťaziť. Tri body si tak po výhre 2:0 odniesli hostia a v tabuľke sú tretí s dvojbodovou stratou na prvú Sereď.

Hostia pricestovali s jednoznačným zámerom bodovať na ihrisku súpera. Od úvodných minút kontrolovali vývoj zápasu dobrou kombinačnou hrou a domácich k ničomu nepúšťali  V 16. min. po priamom kope, ktorý Slovenčiak neudržal, poslal hostí do vedenia svojím premiérovým gólom v drese PFK Gabriel – 0:1. V následných minútach zaujalo len niekoľko štandartných situácii bez gólového efektu. Piešťanci si skomplikovali situáciu v závere polčasu, keď po jednej zo štandartných situácií fauloval Paulovič.  Od rozhodcu si vyslúžil ČK a zároveň domáci dostali možnosť kopať pokutový kop. Hodulík však penaltu bravúrne zlikvidoval, čo hostí povzbudilo do druhého polčasu. V tom sa zamerali na defenzívu a protiútoky. V 68. min. sa do jedného dostal Ulrich a krížnou strelou prekonal po druhýkrát Slovenčiaka – 0:2. Piešťanci predviedli najmä v oslabení vysoko taktický výkon umocnený veľkým nasadením všetkých hráčov a zaslúžene si odviezli z Bratislavy tri body.
Viac sa dočítate v akutuálnom vydaní Piešťanského týždňa.