Piešťanské Čajky vypadli vo štvrťfinále

• 3. apríla 2013, 08:59
  • Autor:M. Sarvaš

Piešťanské Čajky sa stretli vo štvrťfinále play-off s basketbalistkami Spišskej Novej Vsi. Prvý zápas vyhrali, v odvete na Spiši prehrali. Rozhodujúci duel odohrali Čajky v Piešťanoch v stredu. Aj napriek tomu, že v rovnakom čase sa hral hokejový zápas Piešťany – Zvolen, fanúšikovia Čajok zaplnili takmer všetky miesta v telocvični Gymnázia Pierra de Coubertina. Vynikajúca atmosféra však Piešťankám k výhre nepomohla a hostkám podľahli 67:74. Čajky tak obsadili v extralige konečné piate miesto.

Mnohé z Čajok hrali takýto dôležitý zápas prvýkrát v kariére, čo skúsené hostky využili a prvý polčas bol plne v ich réžii. Postupne si získali až 16-bodový náskok, ale domáce hnané publikom sa nevzdávali a druhý polčas začali hrať agresívnejšie v obrane i rýchlejšie v útoku. Čajky dokázali stiahnuť na rozdiel troch bodov (63:66), no na viac im už sily nestačili. V drese Piešťaniek podala skvelý výkon kapitánka Lucia Krč-Turbová a na druhej strane Palušná.
Viac sa dočítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.