Na Goldsprinte dominoval opäť Šmída

• Šport / Ostatné športy
  • 3. apríla 2013, 08:34
  • Autor:M. Sarvaš

Počas víkendovej noci (23.-24. marca) sa v „saune“ u Čiernej pani uskutočnili netradičné preteky na špeciálnych stacionárnych cestných bicykloch pripevnených na kovových valcoch – Goldsprint. Pretekári museli prejsť vzdialenosť 500 metrov za čo najkratší čas. Už po tretíkrát sa stal víťazom piešťanský veslár Matej Šmída časom 20,72 sekundy. Druhý skončil ďalší veslár Piešťan Richard Vančo a tretie miesto obsadil úradujúci majster Slovenska v zjazde na horskom bicykli Piešťanec Lukáš Učeň.

V „saune“ sa stretlo niekoľko športových tvárí Piešťan na čele s majsterkou sveta vo wakeskate Zuzanou Vráblovou. Tá sa však na pretekanie nahovoriť nenechala. Na bicykli sa však predstavili čerstvo ocenení športovci roka, veslári R. Vančo i Lukáš Babač a majster Slovenska v cyklozjazde L. Učeň. Babač sa dostal do štvrťfinále, kde vypadol s ďalším veslárom z Bratislavy Clementisom, ktorý bol druhý na Goldsprinte Zelená Tvár v Cvernovke v novembri minulého roka. Vo finále bojovali o zlato Richard Vančo proti dvojnásobnému víťazovi Goldsprintu M. Šmídovi, ktorý napokon svoje tituly obhájil a vyhral aj v Piešťanoch. V súboji o tretie miesto sa proti sebe postavili Učeň s jediným zahraničným účastníkom, Maďarom Gráczolom. Piešťanec napokon s veľkou podporou publika súboj vyhral.