Finálový sen „havranov“ sa rozplynul, vo Zvolene prehrali 0:5

• Hokej / Šport
  • 3. apríla 2013, 20:00
  • Autor:M. Sarvaš / P. Jurák

Piešťanskí hokejisti odohrali dnes posledné semifinálové stretnutie, už siedme v rade, s HKm Zvolen, v ktorom súperovi podľahli 0:5. Vo extraligovom finále sa teda Košiciam postavia práve Zvolenčania.

Hokejisti ŠHK 37 po prvej tretine prehrávali jednogólovým rozdielom, keď inkasovali iba osem sekúnd pred koncom počas zvolenskej presilovky. Z Piešťancov mali gólové šance Melichárek a po spolupráci so Stupkom aj Chylo, ale ani jeden svoje príležitosti nevyužil.
Druhú časť sa snažili hrať hostia aktívnejšie, no nedarilo sa im držať pásmo a Zvolenčania stále hrozili z rýchlych protiútokov. Ďalšie dva góly padli opäť za Tomekov chrbát. Pripísali si ich najprv hraško v 31. min a o sedem minút Brabenec.
V poslednej tretine pridal ďalší gól Lukáš Jurík, keď zvýšil na 4:0 pre HKm Zvolen. Piešťanci mali počas zápasu niekoľko presilových hier, no nedokázali sa presadiť. "Klinec do piešťanske rakvy" pridal v poslednej minúte Milan Jurík – 5:0.