„Havrani“ vyrovnali sériu, o finalistovi sa rozhodne vo Zvolene

• 1. apríla 2013, 19:41
  • Autor:M. Sarvaš / P. Jurák

Piešťanským hokejistom sa podarilo vyrovnať semifinálovú sériu na 3:3, keď v domácej Easton Arene dokázali poraziť HKm Zvolen 4:0. O druhom extraligovom finalistovi, ktorý sa postaví Košiciam sa rozhodne v stredu vo Zvolene.

Po prvej tretine viedli "havrani" 1:0 zásluhou Václava Stupku, keď dostal prihrávku medzi obráncov, prešiel do brejku a v páde ešte strelou švihom dokázal prekonať Šimka.
Druhý gól Piešťan zaznamenal v polovici druhej tretiny Samir Saliji neškodnou strelou po zemi, ktorá napokon prešla pomedzi Šimkove betóny. V druhej časti sa hral otvorenejší hokej a hráči tvrdo dohrávali súboje pri mantineloch. Dve minúty pred koncom tretiny stihol ešte tvrdou strelou zvýšiť na 3:0 Vladimír Nemec. Na ľade bola napätá atmosféra a vzniklo aj niekoľko menších konfliktov. Osobný trest dosal za nešportové správanie Samir Saliji
V záverečnej tretine mali Zvolenčania výhodu presilovky štyroch proti trom, no domáci si bez väčších problémov poradili a v bránke držal "havranov" stále pohotový Tomek. Štyri minúty pred záverečnou sirénou upravil na konečných 4:0 pre Piešťany Jakub Ručkay.