Séria play-off Čajky – Spišská Nová Ves sa rozhodne v stredu

• 27. marca 2013, 12:46
  • Autor:M. Sarvaš

Po „havranoch“ začali minulú stredu play-off aj Piešťanské Čajky. Zápas proti Spišskej Novej Vsi bol veľmi vyrovnaný, napokon však domáce Čajky zvíťazili rozdielom dvanástich bodov 85:73. Druhý zápas odohrali Čajky v nedeľu v Spišskej Novej Vsi, súperkám podľahli 54:86 a stav série je tak vyrovnaný 1:1. O postupujúcom sa rozhodne v stredu 27. marca o 18.00 h v Piešťanoch.

V druhom dueli na Spiši sa Čajkám veľmi nedarilo, zápas nezvládli a prehrali, a tak je stav série play-off 1:1. Prvý polčas bol pomerne vyrovnaný, úvodnú štvrtinu vyhrali domáce 22:19. V polčase bolo skóre 44:36 v prospech Spišiačok. Začiatok druhej časti však Čajky nezachytili a zbytočnými chybami navyše uľahčovali domácim cestu k víťazstvu. Hráčky ŠKBD Rücon Spišská Nová Ves zdolali Piešťanské Čajky 86:54. O tom, kto postúpi ďalej, sa rozhodne v stredu na piešťanskej palubovke.
Zostava a body Čajok: Krč-Turbová 14, Felixová 8, Páleníková 8, Simon 8, Shells 7 (Bartánusová, Zentková 7, Pilátová, Malinková, Polcerová, Dudášová 2).
Viac sa dočítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.