„Havrani“ rozbili Zvolen 6:1, sériu vyrovnali

• 27. marca 2013, 20:21
  • Autor:M. Sarvaš/P. Jurák

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany si dnes vybojovali ďalšiu výhru v semifinále s HKm Zvolen. Po včerajšej smolnej prehre však „havrani“ zmobilizovali všetky sily a hosťom nedali šancu. Piešťanci vyhrali 6:1 a vyrovnali stav série na 2:2. V sobotu odohrajú ďalší duel vo Zvolene.

V prvej tretine otvoril skóre už v polovici druhej minúty J. Ručkay – 1:0. Minútu pred prvou sirénou stihol zvýšiť na 2:0 gólom do šatne Samir Saliji, ktorý zobral puk v strednom pásme, našliapol si po krídle, zbavil sa obrancu kľučkou do forhendu, vystrelil švihom a prekonal Šimka pomedzi nohy.
Druhá tretina bola viac vyrovnaná a skončila sa nerozhodne – 1:1. Za Piešťany pridal gól Mertel. Stav po druhej časti bol teda 3:1 pre Piešťany.
Záverečnú dvadsaťminútovku vyhrali opäť domáci trojgólovým rozdielom, keď góly strelili najprv Nemec potom Haring v spolupráci so Stupkom a posledný gól zaznamenal dve minúty pred koncom Tibor Melichárek.