Bezákov projekt Noc kostol sa uskutoční, hoci v oklieštenej forme

  • Spravodajstvo
  • 13. marca 2013, 09:07
  • Autor:jk(m)

Projekt Noci kostolov, ktorý na Slovensku inicioval vtedajší arcibiskup Róbert Bezák, mal vzrastajúcu tendenciu. Kým počas konania prvého ročníka v roku 2011 sa ho zúčastnili štyri subjekty piešťanského regiónu, v minulom roku to už bolo osem. Termín ďalšej Noci kostolov stanovili na 24. mája. Podľa zistení Piešťanského týždňa ho zrealizuje podstatne menej farností ako doposiaľ.

Už pred časom na verejnosť prenikli informácie, že nad konaním podujatia visí otáznik a neskôr Trnavská arcidiecéza jeho organizáciu ponechala na vlastné zváženie jednotlivých správcov farností.
Bezákov projekt sa však sčasti podarilo zachrániť, a to vďaka iniciatíve Farského úradu Trnava mesto a jeho dekana Marcela Kubinca. Pripravujú ho pre Baziliku sv. Mikuláša, oslovili však i ďalšie farnosti. Podľa M. Kubinca organizátorov tlačí čas.
Jedným z miest, v ktorých by Noc kostolov mala prebehnúť aj tento rok, je Vrbové. Farár Daniel Lukačovič nám povedal: „Budeme čakať, biskupi rozhodovali dosť neskoro. Ide o spoločný projekt, nie individuálny. To bola len kačica, ktorú niekto pustil do médií. Ešte je istý čas na spoločnú koordináciu.“
Viac sa dočítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 1. decembra. Tento deň je Svetovým dňom boja proti AIDS. Meniny má Edmund.
  • 30.11.2022, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 1. decembra 2022
Meniny má Edmund, zajtra Bibiána