Ševčovič bilancoval šesť tvorivých rokov

  • Kultúra a spoločnosť / Výstavy
  • 8. marca 2013, 07:52
  • Autor:IP

V Magna gallery na Teplickej ulici predstavili tvorbu výtvarníka, ktorý v Piešťanoch už dlhoročne pomáha a organizuje podujatia určené hlavne pre mladých umelcov. Martin Ševčovič sa tentoraz podelil o pohľad na jeho tvorbu z rokov 2006 až 2012. Výstava je prístupná od 1. marca do 11. apríla.

Na dvoch podlažiach galérie si ľudia môžu pozrieť výber z diel, ktoré mladý výtvarník, navrhnutý na cenu primátora – Kultúrna osobnosť roku 2012, vytvoril v priebehu šiestich rokov. „Martina už dávnejšie sledujem a poznáme sa viac ako šesť rokov. Som rád, že sa začal angažovať spoločne s Domom umenia v projekte Young art show, ktorý je venovaný práve začínajúcim umelcom a mladej generácii výtvarníkov.
Okrem toho pomáha s ďalšími podujatiami, akými sú napríklad Mosty organizátorky Zory Petrášovej,“ povedal počas piatkovej vernisáže primátor mesta Remo Cicutto.
M. Ševčovič o svojej doterajšej tvorbe uviedol: „Na výstavu som sa snažil pripraviť diela, ktoré charakterizujú moju tvorbu. Je to časť grafických prác, ktoré som urobil počas štúdia na vysokej škole. Diváci si určite všimnú môj vývoj. Publiku som chcel ponúknuť prierez tvorby a ukázať, kam som zatiaľ dospel.“
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 7. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom civilnej leteckej prepravy (ICAO). Meniny má Ambróz.
  • 07.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 7. decembra 2022
Meniny má Ambróz, zajtra Marína