Na D1 sa zrazili dve nákladné autá

  • Spravodajstvo
  • 8. marca 2013, 08:39
  • Autor:hazz/red

Na ohlasovňu požiarov hasičskej stanice v Hlohovci ohlásili včera 7. marca o 23:31 hodine prostredníctvom Koordinačného strediska IZS v Trnave dopravnú nehodu dvoch kamiónov na 75. kilometri diaľnice D1 pri Hlohovci v smere do Piešťan.

Na miesto udalosti boli vyslaní štyria príslušníci z hasičskej stanice v Hlohovci s technikou. Po príchode  na miesto udalosti zistili, že ide o dopravnú nehodu slovenského kamiónu značky VOLVO prevážajúceho mliečne výrobky a nákladného vozidla značky IVECO EUROCARGO s poľským evidenčným číslom, prevážajúceho prepravky.
Havarovaný kamión sa nachádzal na boku mimo vozovky a nákladné vozidlo na kolesách tiež mimo vozovky. Náklad z kamiónu bol porozhadzovaný po ceste. V čase príchodu hasičskej jednotky sa účastníci nehody nachádzali mimo vozidiel bez zranení, na mieste udalosti sa už nachádzala polícia.
Po krátkom čase sa vodič kamióna začal sťažovať na bolesti chrbtice, z tohto dôvodu mu poskytli predlekársku prvá pomoc a po príjazde vozidla Zdravotnej záchrannej služby ho odovzdali do starostlivosti službukonajúceho lekára.
Zasahujúci hasiči zistili, že na havarovanom kamióne je odtrhnutá a prerazená nádrž na PHM o objeme 1.000 litrov, z ktorej unikala nafta. Z tohto dôvodu privolali hasičskú jednotku z Trnavy s ekologickým vozidlom IVECO DAILY a hasiči to oznámili Slovenskej inšpekcii životného prostredia – odbor inšpekcie ochrany vôd.
Hasiči z Hlohovca na havarovanom vozidle vykonali protipožiarne opatrenia. Po príchode hasičov z Trnavy bola nádrž na PHM zabezpečená proti ďalšiemu úniku a zvyšná časť nafty v objeme asi 120 litrov pomocou špeciálneho čerpadla prečerpali do pripravených nádob. Miesta úniku nafty hasiči posypali sorpčnými látkami a očistili komunikáciu.  

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 10. decembra. Tento deň je Dňom ľudských práv. Meniny má Radúz.
  • 10.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 10. decembra 2022
Meniny má Radúz, zajtra Hilda