Čajky prehrali v Györi i doma so Šoproňom

• Šport / Basketbal
  • 6. marca 2013, 08:31
  • Autor:M. Sarvaš

Piešťanské Čajky pokračujú v neúspechoch v slovensko-maďarskej basketbalovej súťaži, v ktorej doposiaľ vyhrali iba jediný zápas – doma nad Györom. V stredu cestovali Piešťanky do Györu, kde nezopakovali výhru z domácej palubovky a prehrali 68:92. V sobotu podvečer odohrali zverenkyne Martina Pospíšila ďalší duel, odvetu so Šoproňom. V Maďarsku prehrali s Euroleasingom 43:79 a ani v domácom prostredí nezvíťazili, súperkám podľahli 51:77.

V Györi sa Čajkám veľmi nedarilo, keď sa dokázali domácim hráčkam vyrovnať iba päť minút. V piatej minúte bol stav 14:14, no neskôr sa už ukázala kvalita euroligového družstva a maďarské basketbalistky si postrážili pohodlnú výhru 92:68. V dueli si pripísala za Čajky najviac bodov kapitánka Lucia Krč-Turbová (22) a Američanka Brittani Sheels (15).
O domácom zápase si prečítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.