Zo školákov urobili filmových animátorov

  • Spravodajstvo
  • 28. februára 2013, 15:46
  • Autor:ip

Zo školákov na chvíľku urobili filmových tvorcov a animátorov. V piešťanskej knižnici vo štvrtok 21. februára študenti Ateliéru animovanej tvorby Vysokej školy múzických umení (VŠMU) v Bratislave umožnili deťom zažiť čaro pohyblivých obrázkov. Spoločne vytvorili tri krátke kreslené príbehy.
Tvorivé dielne boli sprievodným podujatím k výstave Putovanie na Južný pól.

Režisérsku taktovku nad ich organizáciou si zobrala Bibiana – Medzinárodný dom umenia pre deti. „Tvorivé dielne animovaného filmu, ktoré sme nazvali Poďte sa hrať s filmom, fungujú v Bratislave už niekoľko rokov. Deti nahliadnu do tajomstiev výroby filmu a samy si vymyslia, navrhnú, nakreslia a nasnímajú vlastný príbeh,“ povedala pre Piešťanský týždeň Katarína Minichová, dramaturgička a externá pedagogička na Katedre animovanej tvorby VŠMU v Bratislave.
Na festival animácie si organizátori z Bibiany pozvali zahraničných tvorcov, ktorí vo svojich krajinách robia podobné tvorivé dielne. Ich asistentmi boli poslucháči z Katedry animovanej tvorby VŠMU. Tí prevzali pomyselné žezlo a aj do Piešťan prišli učiť deti rozhýbať obrázky. „O deti sa postarali študenti Janka Juránková, Tomáš Danay a Alenka Smrtníková. Viac ako tridsať detí pripravilo tri krátke filmy.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 1. decembra. Tento deň je Svetovým dňom boja proti AIDS. Meniny má Edmund.
  • 30.11.2022, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 1. decembra 2022
Meniny má Edmund, zajtra Bibiána