V Bile okradla starenku mladá Bulharka, obvinili ju

  • Spravodajstvo
  • 28. februára 2013, 09:41
  • Autor:KRPZ/vd

PIEŠŤANY – Polícia vypátrala zlodejku, ktorá okradla v piešťanskej Bile v Auparku dôchodkyňu o takmer dvadsať tisíc eur. Z krádeže obvinili 14-ročnú Bulharku, ktorej za tento skutok hrozí trest odňatia slobody od pol do troch rokov. Pretože ide o mladistvú, trest je polovičný.

Polícia informovala o krádeži, ktorá sa stala 2. februára asi o 10.30h v piešťanskom nákupnom centre. 76 ročná pani si počas nakupovania v supermarkete zavesila kabelku na nákupný vozík. Hoci bola v blízkosti vozíka, páchateľ využil jej chvíľkovú nepozornosť a kabelku jej ukradol. Pani v nej mala 18900,-€ uložených v obálke, ktoré predstavovali jej celoživotné úspory a chcela ich venovať dcére na opravu okien. Okrem vysokej hotovosti mala  v kabelke peňaženku so 60,-€, osobné doklady, mobilný telefón a kľúče od bytu.  Ženu podozrivú z tejto krádeže zachytila priemyselná kamera.
Policajti z Piešťan v súvislosti s týmto prípadom obvinili len 14 ročnú občianku Bulharska. Za takýto skutok hrozí odňatie slobody na šesť mesiacov až tri roky. Nakoľko sa jedná o mladistvú, trest sa znižuje na polovicu.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 10. decembra. Tento deň je Dňom ľudských práv. Meniny má Radúz.
  • 10.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 10. decembra 2022
Meniny má Radúz, zajtra Hilda