Peter Remiš: Nečakajte odo mňa serióznu tvár

  • Spravodajstvo
  • 28. februára 2013, 13:48
  • Autor:jk

Peter Remiš alias Punto je lídrom skupiny Slniečko. Kedysi novinárčil, no toto remeslo už dávno zavesil na klinec a dnes je majiteľom školy jazykových kurzov. Už horúcejšou novinkou je, že tento fanúšik piva, vína i tvrdého sa rozhodol, že svoje si už odpil a aj tento koníček zavesil na klinec.

Kedy u vás nastal deň D.?
– Neviem to presne, ale pamätám si, kedy tá myšlienka vo mne skrsla: v sobotu 13. októbra 2012. Bol som na koncerte jednej kapely. Jej členovia hrajú dobre, sú to moji vrstovníci a niektorí majú tiež za sebou alkoholickú minulosť. Pozeral som na nich a napadlo mi: Takto smiešne na pódiu vyzerám aj ja? Buď prestanem s pitím alebo s hraním, alebo s obojím. Seknúť s hraním by bolo však ťažšie, lebo je to kolektívna záležitosť, alkohol je individuálny.

Obrátili ste sa na totálneho abstinenta?
– Ja stále tvrdím, že konzumenti alkoholu žijú zdravší život. Nie som abstinent, ale keď to porovnám s tým morom, čo som vypil predtým, tak akoby som ním bol. K obedu som schopný dať si dvojdecové pivo, ale nemusím ho dopiť. Alebo keď ma kamarát pozve k sebe do pivnice, jeden štamprlík si dám.
Slniečko má texty, z ktorých je jasné, že máte kladný vzťah k alkoholu. Spievate tie piesne teraz inak?
– Nie, nezanevrel som na alkohol. Len mám svoje odpité. Človek si v istom okamihu uvedomí, že bolo toho dosť, ale to ešte neznamená, že to bolo celé zlé.
Celý rozhovor si prečítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňov.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 10. decembra. Tento deň je Dňom ľudských práv. Meniny má Radúz.
  • 10.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 10. decembra 2022
Meniny má Radúz, zajtra Hilda