Ľudia bez milosti vyhadzujú šteniatka i psích dôchodcov

  • Spravodajstvo
  • 28. februára 2013, 15:23
  • Autor:ip

Najrizikovejšími zvieratami v útulku sú mláďatká a staré psy a mačky. Obe skupiny zvierat potrebujú totiž mimoriadnu starostlivosť, vykurované priestory, kŕmenie v priebehu celých 24 hodín, časté ošetrovanie a špecifický prístup. V piešťanskom útulku v posledných týždňoch sa akoby roztrhlo vrece s malými šteniatkami, no medzi obyvateľov pribudli i staré a chorľavé psíky.

Nechcené šteniatka
„V decembri a januári sme mali mimoriadne bohatú nádielku šteniatok z jesenných vrhov. V decembri z 26 novoprijatých psíkov do útulku to bolo 11 šteniatok, v januári z 31 psíkov zase 12 šteniatok. Vo februári okrem niekoľkých šteniatok sa ocitli u nás mladučké psíky, respektíve odrastené šteňatá. Čo je toho príčinou? Predovšetkým nedostatok zodpovednosti ich držiteľov. Nedali svoje sučky sterilizovať, prípadne ich nezabezpečili pred nežiadúcou ťarchavosťou a keď už k nechcenému vrhu šteniat došlo, nedokázali sa o ne postarať.

Šteniatka našli v zalepenej škatuli bez prístupu vzduchu.

Jediné „pozitívum“ bolo, že ponechali šteňatá u matky aspoň prvých pár týždňov, ale potom, keď ich bolo už treba kŕmiť a starať sa o ne, prípadne im pohľadať primeraný domov, zbavili sa ich bezcitným spôsobom,“ uviedla pre Piešťanský týždeň predsedníčka organizácie Útulok Piešťany Ľubomíra Baleková.
O tejto téme píšeme oveľa podrobnejšie v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 10. decembra. Tento deň je Dňom ľudských práv. Meniny má Radúz.
  • 10.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 10. decembra 2022
Meniny má Radúz, zajtra Hilda