Odišiel dobrý človek – Peter Snoha z Vrbového

  • Spravodajstvo
  • 27. februára 2013, 17:43
  • Autor:Viera Dusíková

V utorok – 26. februára sa vo Vrbovom konal pohreb dobrého človeka. Boj s ťažkou chorobou prehral 63 ročný Peter Snoha, obetavý pracovník Domova dôchodcov Klas. Peťo bol dušou tohto zariadenia. Celých trinásť rokov plnil želania starkých, pomáhal pri formovaní ale aj organizovaní života a diania v tomto zariadení pre seniorov. Paradoxne – na smutnom sklonku svojho dovtedy veľmi aktívneho života aj on s vďakou prijímal opateru tam, kde on slúžil dobru. Peter rád tancoval. A keď nad jeho hrobom Vavrinecká trojka zahrala a zaspievala rozlúčkovú pieseň, na vrbovskom cintoríne neostalo jediné oko suché.Lúčila sa manželka, synovia, blízka i vzdialená rodina, kolegyne, susedia, známi, ale hlavne starkí z domova opierajúci sa o paličky…

Túto rozlúčkovú reč prečítala na vrbovskom cintoríne po smútočnom obrade kňaza riaditeľka DD Klas a Domova sociálnych služieb vo Vrbovom, Alica Miklášová:
Peter,
pred rokom sme ešte spolu tancovali na fašiangovou maškarnom plese v domove a dnes sa s tebou navždy lúčim.
Ako spomienka na teba zostanú aj kvety, ktoré si miloval, sadil a staral sa o ne, zvlášť rododendróny pri vchode do budovy. A stromček, ktorý si zasadil v Klásku, nevedel si názov, len to, že je to vzácny druh. O to vzácnejší bude teraz pre nás, že ťa bude vždy pripomínať, bude to tvoj strom ako pamiatka na teba.
Tvoj život bol spätý s domovom natoľko, že si priamo z neho odišiel na ďalekú cestu, z ktorej niet návratu. S hlbokým žiaľom v srdci  sa s tebou lúčim, lúčia sa s tebou všetci zamestnanci nášho domova, všetci obyvatelia nášho, aj tvojho domova. Spi sladko, Peťo.
O rozlúčke s P. Snohom sa dočítate aj v Piešťanskom týždni.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 7. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom civilnej leteckej prepravy (ICAO). Meniny má Ambróz.
  • 07.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 7. decembra 2022
Meniny má Ambróz, zajtra Marína