Farby flamenca rozžiaria Dom umenia

  • Kultúra a spoločnosť
  • 25. februára 2013, 08:56
  • Autor:DU/red

Dom umenia bude plný španielskych rytmov a hudby z Andalúzie. Hudobník Martin Bies a Flamenco Clan tu budú koncertovať už dnes, v stredu 27. februára o 19.30 hodine v malej sále. Zaznie tu hudba v štýle Paca de Luciu.

Martin Bies, ktorého korene rodiny siahajú do južného Španielska, sa hre na gitare venuje od trinástich rokov. Absolvoval Ľudové konzervatórium v Bratislave. Jeho profesionálna dráha je spojená s flamenco gitarovou školou Paca Peňu, veľkých španielských gitaristov – Sabicas, Niňo Ricardo a Ramón Montoya. V ďalšom období svoj záujem sústredil výhradne na hru najslávnejšieho nasledovníka tejto tradície, Paca de Luciu. Založil vlastnú skupinu Flamenco Clan, s ktorou sa predstavuje na medzinárodných festivaloch, ako aj na samostatných koncertoch.
Hosťuje v Slovenskom národnom divadle v Bratislave v opere Don Quijotte, účinkoval v balete Carmen ako herec a flamenco gitarista v jednej osobe. Spolu s Flamenco Clanom a s formáciou Orient Trio (Lýbia-Sýria), zrealizoval sériu koncertov v rámci slovenského turné, prezentujúcich fúziu flamenca s arabskou tradičnou hudbou. V súčasnosti prezentuje koncertné programy zostavené z vlastnej tvorby, ako aj ním aranžovaných skladieb najslávnejších gitaristov flamenca, ako syntézu flamenco gitary, spevu a tanca.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 1. decembra. Tento deň je Svetovým dňom boja proti AIDS. Meniny má Edmund.
  • 30.11.2022, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 1. decembra 2022
Meniny má Edmund, zajtra Bibiána