MHK Piešťany vstúpili do jarnej časti výhrou

• Šport / Hádzaná
  • 20. februára 2013, 01:03
  • Autor:ms/mn

V prvom kole odvetnej časti druhej najvyššej hádzanárskej ligy privítali Piešťany hráčov Kysuckého nového mesta. Na jeseň vyhrali Piešťany v Kysuckom n. Meste 39:36. Na domácej palubovke v telocvični Gymnázia Pierra de Coubertina taktiež vyhrali, tentokrát 35:25.

Domáci hráči nastúpili aj s viacerými novými hráčmi – Krškom, Bečkom a Hrdým. Hneď od začiatku trpezlivo bránili a vyrážali do rýchlych protiútokov zakončovaným Varačkom a Bolješikom. V hre na postavenú obranu hrali kombinačne dirigovaní Fedorom a zakončovali z dobre pripravených šancí. Aj keď nepremenili všetky strelecké pokusy skoré narastalo postupne v prospech MHK Piešťany. V šiestej  minúte zvyšoval Bolješik na 4:0 a o štyri minúty skóroval Varačka – 8:3. V 20. min mali už Piešťanci desaťgólový náskok – 15:5. V poslednej desaťminútovke došlo k prestriedaniu  v domácej zostave, čo využili hostia na zníženie stavu na polčasových 21:14. V prvom dejstve sa strelecky presadzovali najmä Bolješik, Fedora, Borek a Varačka.
Ďalší priebeh zápasu a vyjadrenie trénera nájdete v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.