CVČ Ahoj má riadiť skúsený pedagóg-manažér

  • Spravodajstvo
  • 20. februára 2013, 08:52
  • Autor:V. Dusíková(m)

Ani po minulotýždňovom výberovom konaní Centrum voľného času (CVČ) Ahoj v Piešťanoch nemá svojho riaditeľa. Rozhodla o tom výberová komisia pozostávajúca z rodičov detí navštevujúcich centrum, zamestnancov Ahoja, úradníkov a poslancov mesta.

„Na výberové konanie sa prihlásili traja uchádzači. Všetci traja absolvovali osobný pohovor,“ prezradil predseda rady školy a poslanec Mestského zastupiteľstva v Piešťanoch Michal Hynek. Všetci traja uchádzači síce spĺňali kvalifikačné predpoklady, no podľa M. Hyneka v inej rovine zaostávali. „Osobnostné predpoklady, žiaľ, v požadovanej miere nespĺňal nikto z kandidátov. Okrem charakterových vlastností a zručností uchádzačov sme hodnotili aj legislatívne znalosti, zorientovanie sa v problematike financovania centier voľného času, koncepčný plán rozvoja a ďalšie ustanovené požiadavky. A tu mali uchádzači rezervy.“
To, kedy sa uskutoční ďalšie výberové konanie, záleží od primátora Piešťan. Podľa zákona hlava mesta môže poveriť riadením niekoho zo zamestnancov CVČ maximálne na pol roka. To znamená, že do tej doby musí byť vyhlásené nové výberové konanie. Hynek pripustil aj možnosť, že ak by došlo k zlúčeniu základných škôl, je predpoklad, že možno niektorý z riaditeľov či zástupcov, ktorým takýmto spôsobom zanikne funkcia, by mohol riadiť neskôr CVČ Ahoj.
Viac o téme sa dozviete v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 7. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom civilnej leteckej prepravy (ICAO). Meniny má Ambróz.
  • 07.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 7. decembra 2022
Meniny má Ambróz, zajtra Marína