Kniha týždňa: Lincoln – Tým rivalů

  • Kultúra a spoločnosť
  • 18. februára 2013, 08:53
  • Autor:red

Tento týždeň dávame do pozornosti zaujímavú biografiu Lincoln – Tým rivalů (Doris Kearns Goodwinová). Vydalo vydavateľstvo Ikar CZ v roku 2013.

Abraham Lincoln(1809-1865) pochádzal z chudobnej farmárskej rodiny. Matka mu zomrela skoro, nemal ani desať rokov. Čítať aj písať sa naučil sám, vlastnými silami. Už od štrnástich rokov si začal zarábať na živobytie, vystriedal viacero zamestnaní. Mal tu najtvrdšiu školu, ktorou je škola života.
Nevynikal ani bohatstvom ani podmanivým zjavom, no vďaka svojej húževnatosti, láske ku knihám a nepochybne veľkému rečníckemu umeniu sa vypracoval až na samotný vrchol. Mal mnoho priateľov aj obdivovateľov, ale aj nezmieriteľných nepriateľov. Svoje verejné pôsobenie spojil s témou, ktorá sa zaslúžila o jeho vzostup aj tragický koniec. S témou zrušenia otroctva.

Lincoln bol humanistom svetového rozmeru a svoju prácu chápal ako službu národu a jeho blahu. Táto obsažná a detailne spracovaná biografia Abrahama Lincolna sa stala podkladom pre najnovší film Stevena Spielberga.

Uvedený knižný titul si môžete zakúpiť v kníhkupectve Centrum knihy(Bene Libri), Winterova31(bývalý Mliečny bar), 921 01 Piešťany. Tel: 033/7730541 www.centrumknihy.sk

Taktiež si môžete uplatniť zľavu  s 10%  kupónom, ktorý nájdete v regionálnom týždenníku Piešťanský týždeň pod článkom „Kniha týždňa“.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 10. decembra. Tento deň je Dňom ľudských práv. Meniny má Radúz.
  • 10.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 10. decembra 2022
Meniny má Radúz, zajtra Hilda