Poslanci schválili na sobášenie dve soboty v mesiaci

  • Spravodajstvo
  • 15. februára 2013, 08:37
  • Autor:MsÚ/red

Ak plánujete v tomto roku sobáš pred Matričným úradom Mesta Piešťany, overte si svoj termín. Mestské zastupiteľstvo totiž schválilo ako dni na uzatvorenie manželstva len dve soboty v mesiaci. Dôvodom sú zmeny v zákone o sociálnom poistení.

Kým v minulom období ste si mohli zvoliť ktorúkoľvek sobotu v roku, od februára sa počet schválených sobôt na uzatvorenie manželstva zredukoval. Dôvodom je zmena zákona o sociálnom poistení, ktorá sa týka aj dohôd o pracovnej činnosti.
Pri výkone sobášneho aktu sa totiž vykonáva recitácia, spev, hra na organe a ďalšie úkony, ktoré sa uskutočňujú na základe dohôd o pracovnej činnosti. Keďže pracujúci na dohodu po novom platia rovnaké odvody ako zamestnanci pracujúci na zmluvu, mali by menší príjem. Mesto k tomuto kroku pristupuje aj z dôvodu malého počtu sobášov a tiež podľa osvedčenej praxe iných miest.

Zosobášiť sa však môžu snúbenci aj mimo určeného dňa, v tomto prípade si budú musieť uhradiť správny poplatok vo výške 16,50 eur. Ročne sa v Piešťanoch v sobášnej miestnosti v KSC Fontána uskutoční približne 80-90 sobášov.
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 1. decembra. Tento deň je Svetovým dňom boja proti AIDS. Meniny má Edmund.
  • 30.11.2022, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 1. decembra 2022
Meniny má Edmund, zajtra Bibiána