Futbalisti PFK porazili corgoňligovú Myjavu

• 14. februára 2013, 08:40
  • Autor:ms

Piešťanskí futbalisti absolvovali počas posledných dvoch týždňov tri prípravné zápasy. Minulú sobotu v Dubnici nad Váhom s druholigistami bezgólovo remizovali. Náročný zápas čakal Piešťancov v Myjave, kde hrali proti corgoňligistovi. Hráči PFK však duel zvládli na výbornú, keď sa dostali do vedenia 3:0. Stretnutie sa napokon skončilo výhrou PFK 3:2. V sobotu si zverenci Michala Krajčoviča zmerali sily namiesto plánovaného Šamorínu s Bernolákovom, ktoré na domácom trávniku porazili 2:1.

V Myjave išli Piešťanci do vedenia už v piatej minúte po individuálnej chybe jedného z nových hráčov Myjavy, keď sa cez neho presadil Ulrich – 0:1. V závere polčasu po centri z ľavej strany skóroval Morong a zvýšil v prospech PFK. Po prestriedaní v druhom polčase sa myjavskí hráči výrazne zlepšili, ale prišla ich druhá individuálna chyba, keď mladý stopér nedôrazne prihral brankárovi a lopta sa dostala presne na nohu Valachoviča, ktorý už nemal problém skórovať – 0:3. Domáci potom zvýšili obrátky a prišli aj šance. V 63. minúte znížil Kukoľ po peknom uvoľnení v šestnástke – 1:3. Potom nepremenili svoje šance Daniel, Šulek ani Siva. Druhý gól za myjavský Spartak dal v 83. min z penalty Ďuriš – 2:3. V závere mohli ešte diváci vidieť niekoľko šancí, no skóre sa už nemenilo a Piešťanci odchádzali z Myjavy ako víťaz.
O priebehu zápasu s Bernolákovom sa dočítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.