Presadzujú výmenný obchod medzi susedmi

  • Spravodajstvo
  • 13. februára 2013, 13:53
  • Autor:ip

PIEŠŤANY – Členovia občianskeho združenia Sieť dobra si na mušku opäť vzali zmenu myslenia v spoločnosti. Počas diskusie s názvom Spoločne pre Piešťany 3 sa dotkli napríklad problematiky globálnych problémov a ich lokálneho riešenia. V nedeľu 10. februára zazneli i témy ako potravinová sebestačnosť či využívanie komunitnej meny Minuto.

Združenie Sieť dobra sa medzi ľuďmi snaží presadzovať názory ako zamedzenie bezhotovostného styku, že treba sa naučiť získavať tovary výmenným obchodom, nakupovať u miestnych obchodníkov a vyhnúť sa veľkým reťazcom. Sú zástancami myšlienky pestovania domácich potravín a tiež recyklovania starých vecí. Riadia sa myšlienkou: „Ak budeme čakať na politikov, môže to byť trošku neskoro, ak budeme konať ako jednotlivci, bude trošku málo, ale ak budeme konať ako spoločenstvo, môže to byť akurát.“
Člen združenia Ľubomír Harmanovský si myslí, že treba investovať energiu hlavne do jednoduchých vecí, ktoré skrášlia životné prostredie, urobia ho zdravším a udržateľným pre ďalšie generácie.
O podujatí sa dočítate aj v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 7. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom civilnej leteckej prepravy (ICAO). Meniny má Ambróz.
  • 07.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 7. decembra 2022
Meniny má Ambróz, zajtra Marína