Na Pohode vystúpi SBTRKT

  • Spravodajstvo
  • 12. februára 2013, 14:51
  • Autor:red(j)

Anglický producent s tajomným menom SBTRKT posilní už aj tak nabitú zostavu elektronickej scény na multižánrovom festivale Bažant Pohoda 2013.

SBTRKT predvedie svoj DJ set, rovnako ako ďalšie renomované mená tanečnej hudby – Justice, Amon Tobin – Two Fingers či Erol Alkan.
SBTRKT začal s hraním v legendárnom londýnskom undergroundovom klube Plastic People a postupne sa vypracoval na jedného z najrešpektovanejších producentov scény. Úspešne zremixoval skladby od Radiohead, Franz Ferdinand či Modeselektor, spolupracoval s množstvom uznávaných  hudobníkov, napríklad Jesse Ware, Sampha, Roses Gabor či Little Dragon, ktorí sa objavili aj na jeho debutovom albume. V roku 2011 vydal skvelý eponymný album s moderným a sviežim zvukom. „Väčšinu mojich nápadov som napísal v noci,“ hovorí SBTRKT. „Neskoro v noci, keď je všetko okolo úplne tiché – v takej atmosfére vznikla väčšina nahrávok a pre mňa je to vysvetlenie, prečo znejú tak, ako znejú,“ hovorí na margo svojej tvorby, v ktorej vychádza z viacerých štýlov od housu až po elektroniku a UK garage.
Po dvojročnom celosvetovom turné s úspešnou live show pracuje SBTRKT na novom albume a v lete bude na turné so svojim DJ setom.
Okrem spomínaných silných tanečných mien budú mať na Bažant Pohode, ktorá sa uskutoční 11. – 13. júla 2013 na trenčianskom letisku, kvalitné zastúpenie aj ďalšie hudobné žánre – vystúpi ikona alternatívneho rocku Nick Cave & The Bad Seeds, gitarové stálice The Smashing Pumpkins, Kaiser Chiefs, Bloc Party či perly world music Orquesta Buena Vista Social Club, Tony Allen, Ondatrópica a mnohí ďalší.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 7. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom civilnej leteckej prepravy (ICAO). Meniny má Ambróz.
  • 07.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 7. decembra 2022
Meniny má Ambróz, zajtra Marína