Jarmok zarobil Trnave desaťtisíce eur
Zisk z najväčšieho spoločenského podujatia v meste poputuje do rezervného fondu.
Najviac do rozpočtu jarmoku prispeli prevádzkovatelia kolotočov, dve skupiny zaplatili spolu 30-tisíc eur. Ďalšie dve skupiny mali svoje atrakcie umiestnené na súkromných pozemkoch. Predajcovia cigánskej pečienky a burčiaku platili za najlepšie miesta tisíc eur, za horšie 330 eur. Za možnosť postaviť si stánky s iným tovarom zaplatili predávajúci podľa umiestnenia a sortimentu od 100 do 315 eur. Organizátor jarmoku najviac zaplatil za montáž a demontáž stánkov, kultúrny program, odvoz odpadu a čistenie ulíc. Jarmok sa v Trnave koná vždy v septembri a trvá štyri dni.
Vlani bolo na jarmoku vytvorených 434 predajných miest, v ktorých predávalo 389 komerčných predajcov. Ďalej bolo na Hlavnej ulici 193 ľudovoumeleckých výrobcov s predvádzaním remesiel. Záujem o predávanie na Trnavskom jarmoku je výrazne vyšší, radnica počet predajcov z priestorových dôvodov limituje.
Organizačné zabezpečenie tohtoročného jarmoku budú poslanci schvaľovať v apríli. Tradičné rozmiestnenie stánkov pravdepodobne už nebude možné. Hlavná ulica by mala byť v septembri rozkopaná, parkovisko pri Štadióne Antona Malatinského, kde bývala hlavná zóna so stánkami s občerstvením, poslanci predali.