Gymnazista z Piešťan najlepší v historických otáznikoch

  • Kultúra a spoločnosť
  • 8. februára 2013, 10:12
  • Autor:red

Študent Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch Jakub Konečný preukázal pod odborným vedením učiteľky Edity Kohutovičovej svoj záujem o históriu, svetové i slovenské dejiny už trojnásobnou účasťou v celoslovenskej vedomostnej súťaži Otázniky histórie, určenej pre študentov stredných škôl. Po dvoch druhých miestach sa mu tentoraz podarilo obsadiť prvú priečku.

Súťaž z vedomostí histórie vyhlasuje a organizačne zabezpečuje Asociácia primátorov a starostov SR. V tomto školskom roku sa do 14. ročníka súťaže zapojilo približne 2800 študentov stredných škôl, z ktorých podmienky prvého základného kola splnilo 2482 študentov.
Osemdesiat najlepších účastníkov postúpilo do semifinále, v rámci ktorého mali študenti za úlohu spracovať samostatnú písomnú prácu s voľnou témou zo slovenských alebo regionálnych dejín. Po vyhodnotení prác 30 študentov pozvali do finále súťaže, ktoré sa uskutočnilo 19. decembra 2012 v Trnave na pôde samosprávneho kraja.
Finálový písomný test tvorili otázky týkajúce sa Slovenska v rokoch 1900-2012. Po absolvovaní a vyhodnotení testu sa štyria najlepší stretli v napínavom „superfinále“. V ňom sa Piešťancovi J. Konečnému podarilo svojich súperov poraziť a súťaž vyhrať.
Viac sa dočítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 10. decembra. Tento deň je Dňom ľudských práv. Meniny má Radúz.
  • 10.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 10. decembra 2022
Meniny má Radúz, zajtra Hilda