V ich rukách ožívajú drevené marionety

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 6. februára 2013, 08:23
  • Autor:ip

Kráľovstvo Ľudovíta II. je ohrozené. Do jaskyne sa nasťahoval hrozný drak. Mnohí rytieri v boji s drakom neuspeli. Ani rytier „z Francie” nič nezmohol. Nakoniec musel kráľovstvo zachrániť Jano. Takto sa začína rozprávka, ktorú do Piešťan v sobotu 2. februára donieslo bábkové divadlo Animare Silva.

Deti z Piešťan a okolia si sobotné predpoludnie mohli spestriť návštevou Kursalonu. Tu pre ne bolo pripravené bábkové divadielko a zaujímavá rozprávka. O vdýchnutie života do drevených bábok sa postarali manželia Jana a Peter Pilátovci spolu s dcérou Veronikou.
„Naše divadlo sme nazvali Animare Silva, čo znamená oživovať drevo. To sa viaže hlavne k našej tvorbe. Vyrábame totiž bábky z lipového dreva. Našou špecializáciou sú kráľovné bábok – marionety. Ja som vyštudovala odbor drevorezba a zamilovala som si drevené bábky. Manžel sa venuje okrem iného i reprodukciám renesančných nábytkov a reštaurátorstvu. Divadlo hráme asi tri roky, no bábky sú súčasťou našich životov približne dvadsať rokov,“ uviedla J. Pilátová.
((myvideo:1))

O tejto akcii sa viac dočítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 7. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom civilnej leteckej prepravy (ICAO). Meniny má Ambróz.
  • 07.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 7. decembra 2022
Meniny má Ambróz, zajtra Marína