Šmída opäť víťazom netradičného cyklošprintu

  • Šport / Ostatné športy
  • 6. februára 2013, 10:50
  • Autor:MS

V bratislavskom KC Dunaj sa v sobotu 2. februára uskutočnil druhý slovenský indoor fixie šprint. Išlo o šprint na špeciálnom stacionárnom cestnom bicykli na 500 metrov. V 50-člennej konkurencii sa postavil na pomyselný štart aj piešťanský veslár Matej Šmída, ktorý prišiel obhájiť víťazstvo z novembra. Podarilo sa mu to, v „cieli“ mu namerali čas 19,823 sekundy.

Šmída sa v kvalifikácii umiestnil na druhom mieste, a tak už len čakal na ďalších súperov. Do rýchlej smrti, kde jazdili dvojice, postupoval ďalej vždy pretekár s rýchlejším časom.
„Vo štvrťfinále som zajazdil s vypusteným záverom tesne nad 21 sekúnd, v semifinále som si čas zlepšil na 20,8 a vo finále som dupal naplno od začiatku do konca, z čoho vznikol čas 19,823 sekundy, ktorý zaskočil nielen mňa, ale aj organizátorov z Maďarska. Vylepšil som si aj maximálnu rýchlosť – z 96 na 97 km/h,“ opísal preteky piešťanský veslár.
Už na minulej akcii vyhral Šmída niekoľko cyklodoplnkov. „Teraz som vyhral sedačku a omotávky na riadidlá. Keď to bude takto pokračovať, poskladám si bicykel,“ dodal so smiechom.
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 10. decembra. Tento deň je Dňom ľudských práv. Meniny má Radúz.
  • 10.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 10. decembra 2022
Meniny má Radúz, zajtra Hilda