Whisky: Krajina je nádherná. Nedá sa poriadne opísať ani nafotiť.

  • Spravodajstvo
  • 4. februára 2013, 15:12
  • Autor:jk

Miloslava Lábera ľudia poznajú pod menom Whisky a skôr ako speváka než svetobežníka. Túla sa chodníčkami všetkých piatich kontinentov sveta, len Indiu navštívil trinásťkrát. Nie sú to však trasy vychytených turistických destinácií. Odmenou sú mu objavy v podobe nádherných hôr a robinsonovských pláží, na ktorých nestretol ani Piatka. Tak ako vo Vietname, odkiaľ sa vrátil pred niekoľkými týždňami.

Vietnam však nie je len nedotknutá príroda. Krajina ležiaca na juhovýchode Číny má takmer 90 miliónov obyvateľov a nespočítateľné množstvo motoriek. Nie je žiadnou raritou, ak tu na nich zbadáte prevážať chladničku, veľké tabule skla, prasatá, živé sliepky v klietkach i celé obchody – dvojstopé vozidlo slúži aj ako výrobňa cukrovej vaty, schránka na ľad aj zelovoc, z ktorého môžete nakúpiť všetko, čo potrebujete.
Ani náklady porušujúce základné zákony rovnováhy vodičom nezabraňujú, aby v ruke držali mobily a neustále telefonovali alebo posielali SMS. V obľube sú aj taximotorky, ktoré vyjdú štyrikrát lacnejšie ako doprava v štvorkolesovom taxi. Whisky sa prispôsobuje ľahko. Cesty-necesty brázdil na motorke s tabletom medzi nohami.

Prečo akurát Vietnam? „Mojou najobľúbenejšou oblasťou je juhovýchodná Ázia, konkrétne oblasť medzi Indiou a Indonéziou, a tak som sa tam zase raz vrátil. Je mi blízka budhistická kultúra a pohľad na svet. Takisto tam žijú veľmi príjemní ľudia, či už v Indii, Thajsku, Nepále, Laose, na Filipínach alebo v Indonézii. A Vietnam v ničom z tohto nesklamal,“ hovorí cestovateľ.

Celý článok nájdete v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa. 
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 10. decembra. Tento deň je Dňom ľudských práv. Meniny má Radúz.
  • 10.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 10. decembra 2022
Meniny má Radúz, zajtra Hilda