• Šport / Hádzaná
  • 3. februára 2013, 21:27
  • Autor:sita/ P. Jurák

ŠHK 37 Piešťany – MHC Mountfield Martin 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 3. Mertel (Stupka) – 9. T. Petruška (Ejem), 25. Michal Važan (A. Themár), 34. T. Petruška (M. Hollý), 58. M. Hollý (T. Petruška, Michal Važan)
Vylúčení: 5:2 na 2 min, navyše: B. Rapáč (Martin) za nedovolený výstroj 10 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin – Gajan, Tornay, 1452 divákov

Piešťany: Tomek (30. Ondrejka) – Cuník, Škadra, R. Filip, Drgoň, V. Urban, Bučka, A. Hruška, A. Kolník – Šišovský, V. Nemec, T. Melichárek – J. Ručkay, Peško, H. Ručkay – S. Saliji, Mertel, Stupka – Chylo, Toman, Haring
Martin: Šúrek – A. Novotný, Rusina, R. Pukalovič ml., Zošiak, Tupý, K. Grman, J. Perniš, Ejem – A. Themár, Vilkoits, Kolena – T. Petruška, M. Hollý, Michal Važan – Vaško, B. Rapáč, Fujerík – Dírer, R. Slávik
((myvideo:1))
Domáci nastúpili proti poslednému tímu tabuľky s novou posilou v útoku Tomanom. Od úvodných minút sa domáci pustili do útočenia a na konci 3. min strelou švihom z medzikružia otvoril skóre zápasu Mertel. V 6. a 7. min nevyužili svoje šance Sailiji a Mertel. Mohlo ich to mrzieť, lebo v 9. min hostia z ojedinelého útoku vyrovnali Petruškom. Domáci zostali zaskočení a hra stratila spád.

Hneď na začiatku druhej časti mali domáci dve šance, ale Šišovský ani Melichárek nezakončili úspešne. V 22. min najprv Hollý z pravej strany vyskúšal pozornosť Tomeka a hneď z protiútoku si domáci J. Ručkay položil Šúreka, ale puk mu ‚ušiel‘. Na konci 25. min sa Martinčania dostali šťastným gólom Važana do vedenia 2:1. V 29. min spálil tutovku Nemec, po nájazde z ľavej strany prestrelil bránku. V 30. min Ondrejka vystriedal v bránke domácich Tomeka. V 34. min Martinčania udreli znova, keď Petruška obišiel bránku a Ondrejkovi zasunul puk medzi betóny. V 38. min strieľal od modrej čiary Filip, ale Šúrek jeho strelu kryl. O minútu neskôr Chylo z nájazdu bekhendom neskóroval.
Hneď v úvode tretej časti Škadra strieľal od modrej čiary, ale Šurek strelu s prehľadom vykryl. V 44. min prihral Henrich Ručkay bratovi Jakubovi, ale ten zle spracoval puk a bránku neohrozil. Domáci sa snažili, ale nič im nevychádzalo. V 53. min Drgoň pálil od modrej čiary, Šúrekovi puk vypadol, ale nemal ho kto z domácich poslať do bránky. O minútu neskôr Peško poslal do šance H. Ručkaya, ale toho obrana hostí vytesnila a zatlačila za bránku. V 57. min pri presilovke o dvoch hráčov hosťujúci Rusina trafil žŕdku, ale o minútu neskôr Hollý už Ondrejku prekonal – 1:4. Domáci sa ešte snažili o zvrat v zápase, no dnes im nič nevychádzalo.