• 1. februára 2013, 22:27
  • Autor:sita/P. Jurák

ŠHK 37 Piešťany – HK Nitra 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 51. Pupák (Jokila, Kmeč)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Bachúrik – Holienka, M. Valach, 2 435 divákov

Piešťany: Tomek – Cuník, Škadra, R. Filip, Drgoň, V. Urban, Bučka, A. Hruška, A. Kolník – Šišovský, V. Nemec, T. Melichárek – J. Ručkay, Mišura, H. Ručkay – S. Saliji, Mertel, Stupka – Chylo, Peško, Haring
Nitra: M. Laco – Ordzovenský, Rais, Nádašdi, M. Bača, Vantroba, F. Kuzma – Kmeč, E. Piatak, Pupák – Martin Segľa, Stümpel, R. Tománek – M. Kováčik, Jokila, Hrnka – Bene, Lukáš Novák
((myvideo:1))
V derby o tretie miesto mala Nitra v 3. min presilovú hru, no nevyužila ju. Na konci 4. min Saliji nahral spoza bránky Cuníkovi, jeho strelu však Laco vyrazil. V 6. min pohrozili Tománek so Stümpelom, Tománek z medzikružia poslal puk len do Tomeka a Stümpel sa pred bránkoviskom takisto nepresadil. V 9. min vyskúšal pozornosť domáceho gólmana Jokila. V 12. min Melichárek vypálil na Laca, ten neudržal puk, no Jakub Ručkay to nevyužil. V 16. min mali výhodu presilovky domáci "havrani", no bez šance a gólového efektu. V prvej tretine sa nehral pekný hokej.
V 22. min ohorozil bránku domácich Kováčik. Najprv vystrelil z medzikružia a potom z ľavej strany nahadzoval pred bránku, ale Tomek poskakujúci puk vyrazil. V 24. min vypukla šarvátka pri mantineli a hlavy si išli schladiť domáci Drgoň a hosťujúci Jokila. O minútu neskôr Stümpel získal puk, ale z nájazdu trafil gólmana domácich len do hrude. V 29. min počas presilovky Tomek poslal J. Ručkayovi elegantnú prihrávku, ale ten netrafil bránku. V dalšom priebehu tretiny sa hral bojovný hokej, obrany pracovali spoľahlivo, preto diváci gól nevideli.
Na začiatku tretej časti prečíslili hostí Peško s Jakubom Ručkayom, ale v konečnej fáze si neprihrali presne. v 44. min sa zranil pri strete s protihráčom Nitran Kováčik. V 45. min Henrich Ručkay išiel sám od červenej čiary na Laca, ale blafák mu nevyšiel. V ďalších minútach sa hralo veľmi takticky. V 51. min nepremenil šancu v prečíslení Jakub Ručkay a hneď z protiútoku Jokila spoza brány nabil Pupákovi a bolo 0:1. V 55. min podržal domácich Tomek, keď vychytal osamoteného Stümpela. V poslednej minúte domáci odvolali Tomeka, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.