Vrábel a Michalec skončili na snehovej rally prví

• 30. januára 2013, 11:49
  • Autor:

Piešťanskí rally pretekári Tomáš Vrábel a Pavol Michalec začali novú sezónu v sobotu 26. januára pod Tatrami na Rally Dobšiná. Podujatie je jedinečné tým, že sa jazdí na snehu a pretekári môžu používať špeciálne pneumatiky s hrotmi. Piešťancom sa na úvodných pretekoch darilo a vo svojej kategórii obsadili prvé miesto.

V celkovom hodnotení skončili sedemnásti v konkurencii 95 štartujúcich. Až za nimi skončili autá ako Subaru Impreza WRX, Mitsubishi Lancer Evo alebo Ford Escort Cosworth, ktoré majú oproti autu Piešťancov trojnásobný výkon.

Rally Dobšiná, ktorá sa skladala z troch rýchlostných skúšok, je pre Vrábla a Michalca už známa, pretože práve na nej odštartovali pred dvoma rokmi svoju kariéru. Vtedy obsadili štvrté miesto, minulý rok boli druhí a rok 2013 im priniesol najvyššie miesto na stupni víťazov.
Počas víkendu si Piešťanci po prvýkrát vyskúšali jazdu na pneumatikách s hrotmi, ktoré trčia z dezénu päť milimetrov. „Oproti sériovým pneumatikám je to veľký rozdiel, čo je cítiť najmä na ľade. Auto má stále dobrú trakciu – je ovládateľné aj v situáciách, keď by to na obyčajných gumách už nebolo možné,“ povedal jazdec Tomáš Vrábel.

O tejto téme si viac prečítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.