Piešťanka pokorila adrenalínový Red Bull

• Spravodajstvo
  • 30. januára 2013, 14:05
  • Autor:vd

Druhý ročník masového zjazdu Red Bull Zjazd na Doraz, ktorý sa konal počas víkendu v lyžiarskom stredisku Jasná, vyhrala v kategórii snowboardistiek Piešťanka Jana Štefečková-Beňačková.

Len dve sekundy delili od bronzu ďalšieho Piešťanca Juraja Filusa, ktorý obsadil medzi mužmi štvrté miesto v jazde na snowboarde.
Adrenalínovú súťaž si vyskúšalo 700 účastníkov sobotňajších rozjázd. „Do nedeľných pretekov postúpilo tristo, z toho asi 250 lyžiarov, zvyšok boli snowboardisti,“ prezradila víťazka. Preteky sa začali behom na 50 metrov, potom obúvaním výstroja a následným 800-metrovým zjazdom po červenej zjazdovke Chopku. Lyžiari mali oproti snowboardistom výhodu v rýchlejšom vkĺznutí do výstroja.
Viac sa dočítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.