Hotelieri: Máme najvyššiu daň za ubytovanie na Slovensku!

  • Spravodajstvo
  • 30. januára 2013, 08:27
  • Autor:ip

Piešťanskí poslanci zvýšili poplatok za ubytovanie. Z pôvodného eura na deň daň zvýšili na sumu 1,10 eur. Miestni hotelieri sa vyjadrili pre Piešťanský týždeň, čo v ich zariadení takéto zvýšenie dane môže spôsobiť.

Generálny riaditeľ hotela Magnólia Vladimír Ondrejech k tejto problematike poskytol nasledovné stanovisko: „Nech sa páni poslanci a predstavitelia mesta, úradníci prídu pozrieť, aké sú reakcie od návštevníkov mesta. Za čo máme platiť vyššiu daň za ubytovanie, respektíve prenocovanie? Vo Viedni je táto daň 1,50 eur. Ale asi sme v Piešťanoch natoľko atraktívni, že nepotrebujeme zvýšiť počet turistov. Akékoľvek zvýšenie dane podobného typu považujem za hlúposť. Môže to urobiť len štát alebo samospráva. Môžeme my zvýšiť ceny? Práve naopak, najmä pod tlakom takýchto opatrení hospodárime skoro všetci so stratou.“
Predstavitelia Slovenských liečebných kúpeľov (SLK) Piešťany uviedli, že týmto rozhodnutím majú Piešťany najvyššiu daň za ubytovanie na Slovensku. Hostia kúpeľov i návštevníci mesta budú očakávať lepšie služby a zvýšenú ponuku kultúrnych podujatí. Toto rozhodnutie podľa SLK spôsobí výrazný tlak na vylepšenie úrovne služieb.

O tejto téme si viac prečítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa. 
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 10. decembra. Tento deň je Dňom ľudských práv. Meniny má Radúz.
  • 10.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 10. decembra 2022
Meniny má Radúz, zajtra Hilda