Budú vyberať nového hlavného kontrolóra

  • Spravodajstvo
  • 30. januára 2013, 08:21
  • Autor:ip

Piešťanskí poslanci sa zídu na prvom tohtoročnom zasadnutí mestského zastupiteľstva. V posledný januárový deň majú v pláne prerokovať 14-bodový scenár.

V úvode rokovania budú hovoriť o problematike verejných toaliet, ich zrušenia či celkového riešenia ich prevádzky v budúcnosti. S týmto materiálom súvisí i ďalší – zmena trhového poriadku trhoviska pri obchodnom dome Kocka. Poslanecká dvadsaťpäťka rozhodne, či na tomto mieste zruší nedeľňajší predaj. Dôvodom je zatvorenie verejného WC na Staničnej ulici. 
Diskutovať sa bude tiež o sobášnom dni. Mestská rada odporučila schváliť dve soboty v mesiaci ako dni na uzatváranie manželstva pred Matričným úradom Mesta Piešťany. Zástupcovia mesta prerokujú osobitnú zmenu územného plánu pre pozemky v mestskej časti Kocurice. Po schválení by sa parcely troch žiadateľov mali zmeniť z poľnohospodárskej pôdy na plochy prímestského bývania.

V závere januárového stretnutia zástupcov mesta prebehne voľba nového hlavného kontrolóra. Poslanci v hlasovaní vyberú jedného z deviatich prihlásených kandidátov.
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 7. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom civilnej leteckej prepravy (ICAO). Meniny má Ambróz.
  • 07.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 7. decembra 2022
Meniny má Ambróz, zajtra Marína