Vodnopólisti KVP Kúpele skončili v Prešove tretí

• Vodné pólo / Šport
  • 23. januára 2013, 09:13
  • Autor:rch(m)

Vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany začali sezónu na novoročnom turnaji na východnom Slovensku o pohár mesta Prešov. Turnaja, ktorý sa konal 11. a 12. januára, sa okrem nich zúčastnili domáca Slávia PU Prešov, PVK Vrútky a ŠKP Košice. Hralo sa systémom každý s každým. Piešťanci s vyrovnaným celkovým skóre 30:30 skončili na treťom mieste. Pohár vyhrali Košice.

V úvodnom zápase sa „kúpeláci“ stretli s Vrútkami, s ktorými počas celého stretnutia prehrávali. Na konci tretej štvrtiny mali Vrútky štvorgólové vedenie (10:6). V poslednej však začali Piešťanci hrať osobnú obranu po celom ihrisku, zápas sa im podarilo zdramatizovať a pätnásť sekúnd pred koncom Polák vyrovnal na 11:11. Hráčom PVK sa ale podarilo streliť súčasne so záverečnou sirénou víťazný gól a vyhrali tesne 12:11. Góly KVP: Polák 4, Ferančík 3, Stančík 2, Matej Berlanský a Žák po 1.
V druhom zápase sa piešťanskí vodnopólisti stretli s ŠKP Košice, ktorý bol doplnený o viacerých juniorov. Prvé dve štvrtiny boli veľmi vyrovnané a na ich konci vyhrávali Košice 4:3. Vo zvyšných dvoch častiach sa už presadili lepšie plavecky a kondične pripravení Košičania, ktorí zvíťazili 11:5. Góly KVP: Ferančík a Žák po 2, Stančík 1.
O dueli o tretie miesto sa dočítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.