Školy môžu súťažiť o najlepší enviroprojekt v súťaži ProEnviro

  • Spravodajstvo
  • 21. januára 2013, 09:30
  • Autor:sita/red

Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) vyhlásila ôsmy ročník súťaže o najlepší environmentálny projekt organizovaný školou s názvom ProEnviro. Ako ďalej informuje na svojej internetovej stránke SAŽP, spolu s ňou súťaž vyhlásilo Centrum tvorby krajiny, environmentálnej výchovy a vzdelávania, spoločnosť SHP Harmanec a Slovenská autobusová doprava Zvolen.

Cieľom a poslaním súťaže je propagácia a podpora projektov škôl smerom k trvalo udržateľnému rozvoju, zvýšenie záujmu žiakov a pedagógov o svoju školu a jej životné prostredie, rozvíjanie spolupráce či aktívnej účasti na riešení problémov komunity a regiónu.
Do súťaže môže škola podľa informácií na stránke www.sazp.sk prihlásiť environmentálny projekt zrealizovaný a ukončený do konca apríla, nie však starší ako dva roky. Vyplnený prihlasovací formulár projektu je potrebné zaslať najneskôr do 15. mája.
Projekty budú rozdelené a hodnotené v troch kategóriách – materské, základné a stredné školy. Informácie, ako aj prihláškový formulár, môžu záujemcovia nájsť na stránke www.sazp.sk. Víťazné školy budú odmenené praktickými vecnými cenami.
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 7. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom civilnej leteckej prepravy (ICAO). Meniny má Ambróz.
  • 07.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 7. decembra 2022
Meniny má Ambróz, zajtra Marína