Vyhodené stromčeky nachádzajú ešte v marci

  • Spravodajstvo
  • 18. januára 2013, 10:09
  • Autor:IP

Aj tento rok Služby mesta Piešťany (SMP) budú vypomáhať obyvateľom mesta. Po vianočných sviatkoch majú ľudia opäť možnosť umiestniť „živé“ stromčeky ku kontajnerovým stanovištiam. Odtiaľto – z verejných priestranstiev – ich pracovníci SMP budú odvážať a zabezpečia ich likvidáciu.

Pracovníci SMP, konkrétne strediska verejnej zelene, po sviatku Troch kráľov začínajú monitorovať situáciu v meste. Pokiaľ nájdu vyhodené vianočné stromčeky, začnú s ich zberom. Zvoz stromčekov sa uskutočňuje podľa potreby.
„Neviem povedať presné číslo, no podľa toho, čo som už videla na vlečke, mohli sme odhadom vyzbierať do dvadsaťpäť stromčekov. Dá sa povedať, že je ešte skoro. Niektorí vyhadzujú stromčeky po Troch kráľoch, iní ich doma majú dlhšie. Konkrétnejšie počty budeme vedieť v priebehu februára. Dokonca sa nám stalo, že vyhodené stromčeky sme pri kontajneroch našli ešte v marci,“ uviedla manažérka strediska verejnej zelene SMP Janka Jezerská.

Vianočné stromčeky vyzbierané zo stanovíšť kontajnerov sa ekologicky zlikvidujú – skončia podrvené v komposte. Obyvatelia, ktorí bývajú v rodinných domoch, môžu túto sviatočnú ozdobu zaviezť do zberného strediska.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 7. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom civilnej leteckej prepravy (ICAO). Meniny má Ambróz.
  • 07.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 7. decembra 2022
Meniny má Ambróz, zajtra Marína