Mladí hokejisti majú striebro zo Švajčiarska

  • Hokej / Šport
  • 16. januára 2013, 08:20
  • Autor:ms

Extraligoví dorastenci ŠHK 37 Piešťany využili prestávku v súťaži a v dňoch 26.-31. decembra sa zúčastnili kvalitne obsadeného dvanásteho ročníka medzinárodného mládežníckeho turnaja vo švajčiarskom Thune. Okrem nich na turnaji hrali L.A. Stars St. Pölten (Rakúsko) a domáce kluby HC Dragon Thun, Ambri Piotta a SCL Young Tigers. Piešťanskí dorastenci obsadili pekné druhé miesto, keď vo finálovom silvestrovskom stretnutí podľahli víťazovi turnaja Young Tigers. Zaslúžili sa tak o pekný hokejový úspech klubu a mesta Piešťany.

Piešťanci porazili Ambri Piottu 5:3 a Kanadskú hokejovú akadémiu, ktorá sídli v rakúskom St. Pöltene a jej družstvo je poskladané z Rakúšanov, Nemcov, Rusov, Poliaka, Lotyša aj Slováka, hladko 6:1. Vo finále sa stretli s „mladými tigrami“, ale so Švajčiarmi si neporadili a prehrali 3:5.
Turnaj zhodnotil tréner ŠHK 37 Michal Bubeník: „Po trinásťhodinovej ceste sme zistili, že Švajčiarsko je hokejová krajina. Cestou na štadión náš turnaj ohlasovali billboardy. Podujatie nebolo megalomanské, ale perfektne zorganizované. Bez problémov so švajčiarskou presnosťou prebiehal každý deň. Keďže švajčiarsky mládežnícky hokej patrí do svetovej triedy, každé družstvo výborne korčuľovalo, malo precízne prihrávky a nasadenie od začiatku zápasov až do konca. Hráči majú veľký dôraz pred bránami a pri mantineloch nedali Piešťancom na sekundu vydýchnuť.“

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 7. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom civilnej leteckej prepravy (ICAO). Meniny má Ambróz.
  • 07.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 7. decembra 2022
Meniny má Ambróz, zajtra Marína