Fontána oslávi tento rok desiate narodeniny

  • Kultúra a spoločnosť
  • 16. januára 2013, 15:13
  • Autor:IP(m)

Kultúrno-spoločenské centrum Fontána v Piešťanoch tento rok oslávi desiate narodeniny. Okrem toho v decembri 2012 uplynul rok od spustenia digitalizácie kina a 3D premietania. V minulom roku kino privítalo svojho návštevníka s číslom 250-tisíc. Uplynulý rok v kine pre Piešťanský týždeň zhodnotila riaditeľka Mestského kultúrneho strediska (MsKS) Marta Jurčová.

Kino Fontána v roku 2011 premietlo celkovo 475 predstavení, v minulom roku to bolo o 13 viac. Modernizácia priestorov a premietačky sa odrazila aj na návštevnosti. Tá sa zvýšila o viac ako 4500 divákov. Tržby za filmové predstavenia sa takmer zdvojnásobili, a to na sumu 115 454 eur. „Príjmy sa nám síce zvýšili, no rovnako aj odvody distribútorom. Tým za zapožičanie filmov musíme platiť 50 percent z tržby. Okrem toho viac predstavení znamená viac práce. Premietačovi chodia pomáhať dvaja technici a k dispozícii musí byť i šatňa,“ uviedla M. Jurčová.
Novú technológiu si premietači vyskúšali počas roku 2012 na 32 filmoch v 3D formáte. Najúspešnejším filmom vzhľadom na návštevnosť bolo štvrté pokračovanie rozprávky Doba ľadová. Tú videlo spolu 2355 ľudí. Na druhej priečke s návštevnosťou 1930 ľudí sa umiestnila Twilight sága: Úsvit druhá časť. Trojicu najpozeranejších snímok uzatvára ďalšia rozprávka – Madagaskar 3. Videlo ju takmer 1500 divákov.
Desaťročná história kina sa podpísala i na vybavení sály. Minulý rok tu začali s opravami stoličiek. Postupne poverená firma do konca januára vymení 248 kusov šatóz (bočná časť sedadla) pod opierkami. Tieto časti sedadiel boli pôvodne vyrobené z drevotriesky, no podpísal sa na nich zub času a tiež nezodpovední diváci. Firma ich vymení za nové z masívu. Okrem toho počas januára opravia niektoré sklápacie mechanizmy sedadiel.
Viac sa dočítate v aktuálnom čísle Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 10. decembra. Tento deň je Dňom ľudských práv. Meniny má Radúz.
  • 10.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 10. decembra 2022
Meniny má Radúz, zajtra Hilda