Okrem snehu sú problémom pri nehodách aj letné pneumatiky

  • Spravodajstvo
  • 15. januára 2013, 13:53
  • Autor:Sita(j)

Pondelkové snehová nádielka sa podpísala aj na dopravnej situácii na slovenských cestách.

Aj napriek sneženiu, kedy by už zimné pneumatiky mali byť samozrejmosťou, stále evidujeme prípady nehôd či škodových udalostí, ktorých príčinou boli letné pneumatiky na vozidlách, varuje hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová. Za nepoužitie zimných pneumatík zákon ukladá sankciu 60 eur. Vodič je navyše povinný pred jazdou odstrániť z vozidla kusy ľadu a snehu, ktoré by sa počas jazdy mohli uvoľniť, v opačnom prípade ho to môže stáť tiež až 60 eur. Nepoužitie svetiel za zníženej viditeľnosti vyjde na 60 eur a nepoužitie svetiel do hmly 30 eur. Ak je vozidlo technicky nespôsobilé na cestnú premávku, policajt je oprávnený zadržať osvedčenie o evidencii vozidla.
Policajti zaevidovali 52 dopravných nehôd, ani jedna našťastie nebola tragická, ľahko sa zranilo 16 osôb. Najviac kolízií sa stalo v Banskobystrickom kraji – 14 a v Nitrianskom kraji – desať. Naopak, iba jednu zaevidovali v Košickom kraji, v Trnavskom kraji sa stali tri nehody. Ako informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová, okrem nehôd zaznamenali aj 149 škodových udalostí. Najviac – 33 sa stalo v Bratislavskom kraji, o jednu menej v Banskobystrickom kraji a 25 v Nitrianskom kraji. V Trnavskom kraji sa stalo 15, v Prešovskom o dve menej, v Žilinskom 12 a v Trenčianskom kraji 11 škodových udalostí. Najopatrnejší boli vodiči v Košickom kraji, kde sa stalo najmenej škodových udalostí – osem.

Aj napriek sneženiu, kedy by už zimné pneumatiky mali byť samozrejmosťou, stále evidujeme prípady nehôd či škodových udalostí, ktorých príčinou boli letné pneumatiky na vozidlách, varuje Baloghová. Za nepoužitie zimných pneumatík zákon ukladá sankciu 60 eur. Vodič je navyše povinný pred jazdou odstrániť z vozidla kusy ľadu a snehu, ktoré by sa počas jazdy mohli uvoľniť, v opačnom prípade ho to môže stáť tiež až 60 eur. Nepoužitie svetiel za zníženej viditeľnosti vyjde na 60 eur a nepoužitie svetiel do hmly 30 eur. Ak je vozidlo technicky nespôsobilé na cestnú premávku, policajt je oprávnený zadržať osvedčenie o evidencii vozidla.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2023, 22:45
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 30. novembra. Tento deň je Dňom počítačovej bezpečnosti. Meniny majú dnes Ondrej a Andrej.
  • 29.11.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 2. decembra. Tento deň je Svetovým dňom zrušenia otroctva. Meniny má Bibiána.
  • 01.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 3. decembra 2023
Meniny má Oldrich, zajtra Barbora