Centrum pomoci človeku nechce byť pre bezdomovcov len úradom

  • Spravodajstvo
  • 4. januára 2013, 08:09
  • Autor:jk

V Piešťanoch otvoria v najbližších týždňoch nové centrum pre ľudí v ťaživej sociálnej situácii. Postará sa o to Trnavská arcidiecézna charita. Projekt je jednou z aktivít, ktoré rozbehol bývalý arcibiskup Róbert Bezák.

„Snažili sme sa nájsť spôsob, ako sociálne služby priblížiť čo najviac ľuďom, ktorí to potrebujú,“ vysvetlila nám koordinátorka Zuzana Ryšková. Mesto Piešťany vyšlo charite v ústrety a za symbolický prenájom jej prenajalo priestory v objekte na Kukučínovej ulici, ktorý sa nachádza blízko pošty.
Ide o dve miestnosti vo verejne prístupnej budove, jedna z nich bude slúžiť ako kontaktná kancelária pre poradenské služby. Z. Ryšková priblížila ideu pod názvom Centrum pomoci človeku, v ktorom by mali pôsobiť profesionálni pracovníci každý pracovný deň, slovami: „Pokiaľ k nám príde hladný, smädný a s prepáčením aj počúraný alebo pokakaný človek, dokážeme mu poskytnúť kávu, čaj, čisté oblečenie, minerálku, ale nedokážeme zabezpečiť sprchu.
Sídlo Centra pomoci človeku bude na Kukučínovej ulici v Piešťanoch.

V spolupráci s inými organizáciami mu však vieme pomôcť aj inak. Pošleme ho do piešťanského sociálneho zariadenia Domum alebo zatelefonujeme na príslušné miesta.“

O tejto téme si viac prečítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa. 
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 7. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom civilnej leteckej prepravy (ICAO). Meniny má Ambróz.
  • 07.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 7. decembra 2022
Meniny má Ambróz, zajtra Marína