Silvestrovský beh si odbehlo až 250 pretekárov

  • Šport / Ostatné športy
  • 2. januára 2013, 08:26
  • Autor:ms

Na 47. ročníku silvestrovského behu v sa tento rok zúčastnilo až 250 bežcov. Toto podujatie patrí medzi najstaršie na Slovensku.
Trať bola tradičná – medzi Kolonádovým a Krajinským mostom. V hlavnej kategórii mužov (10 km) proti sebe bojovalo 88 pretekárov, najrýchlejší bol Branislav Arbert z Bardejova 34:30.

Novú kategóriu mužov, 40-49 rokov, ktorý bežali päť kilometrov vyhral Ján Križák zo Skalice, pred Milanom Nikocemom z Myjavy a Stanislavom Florišom z Považanu Pruské. Najrýchlejším mužom nad 50 rokov sa stal Ervín Páleník.
Dorastenci a ženy si zaheli 2,5-kilometrovú trať. Jediným dorastencom bol Dušan Macháč z Družby Piešťany. Do cieľa dobehol s časom 8:57.
Novinkou bol tzv. Furmanský beh, kde sa behalo päť kilometrov bez rozlíšenia veku a pohlavia. Najrýchlejším bol Piešťanec Patrik Potoček.
Medzi ženami dominovala minuloročná najrýchlejšia Ľubomíra Maníková z AK Spartak Dubnica. Druhá dobehla Petra Mráziková z Tranavy a tretia Terézia Beitlová z Družby Piešťany. Komplentné výsledkové listiny.
Výsledky žiackých kategórií nájdete v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 7. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom civilnej leteckej prepravy (ICAO). Meniny má Ambróz.
  • 07.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 7. decembra 2022
Meniny má Ambróz, zajtra Marína