Poslanci zvyšovali niektoré dane

  • Spravodajstvo
  • 2. januára 2013, 11:04
  • Autor:IP(m)

Piešťanskí poslanci sa na decembrovom zasadnutí zastupiteľstva dlho rozprávali najmä o úpravách miestnych daní. Zo schválených zvýšení najväčší prievan v peňaženkách obyvateľov urobí nová sadzba dane za psa. Majitelia bytov napríklad za plochu 100 metrov štvorcových zaplatia daň z nehnuteľnosti vyššiu o jedno euro za rok.

V úvode diskusie nezávislý poslanec Jozef Malík navrhol, aby mesto myslelo na sociálne odkázaných a slabších ľudí a podľa vzoru mesta Zvolen im znížilo dane (napríklad poplatok za komunálny odpad) o 50 percent. Jeho poslanecký kolega Miloš Tamajka (Smer-SD) chcel zase zvýšiť daň za ornú pôdu. Zvýšeniu sadzby by sa podľa Jozefa Beňačku (nezávislý) nemala vyhnúť daň
za priemyselné stavby a stavby na ostatné podnikanie. Žiaden z týchto návrhov poslanecké plénum neodsúhlasilo.
Poslanecká dvadsaťpäťka nepodporila ani návrh Michala Hyneka (Smer-SD) aby daň za ubytovanie ponechali na úrovni jedno euro na deň. Odhlasovali návrh, podľa ktorého sa táto daň zvýši o desať percent. „Je to desať centov na deň. Myslím si, že klienti ubytovacích zariadení toto zvýšenie zvládnu. Nevymykáme sa tým zo žiadneho rámcu, je to v slovenskom alebo aj v európskom priemere. Nemyslím si, že by to mal by až taký krkolomný problém,“ uviedol primátor mesta Remo Cicutto.
Viac o tejto téme nájdete v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 7. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom civilnej leteckej prepravy (ICAO). Meniny má Ambróz.
  • 07.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 7. decembra 2022
Meniny má Ambróz, zajtra Marína