Štadión bude pamätihodnosťou aj počas búrania

  • Spravodajstvo / Región
  • 28. decembra 2012, 07:49
  • Autor:sita/red(i)

Štadión Antona Malatinského v Trnave začnú na jar búrať, aj keď je už šesť rokov vyhlásený za pamätihodnosť mesta. Jeho vyňatie zo zoznamu pamätihodností nie je podľa primátora Vladimíra Butka potrebné.

Butko argumentuje tým, že v tomto prípade ide len o rekonštrukciu štadióna, ktorý pamätihodnosťou zostane aj naďalej. Štadión Antona Malatinského bol do zoznamu významných objektov zaradený v roku 2006, kedy mestské zastupiteľstvo prijalo nariadenie o pamätihodnostiach mesta. 
V tomto roku samospráva prijala ponuku od súkromnej spoločnosti, ktorá sa ponúkla štadión zrekonštruovať výmenou za pozemky v jeho bezprostrednej blízkosti. Už na jar chce spoločnosť City – Arena začať s búraním východnej, severnej a južnej tribúny a ďalších stavieb. Z pôvodného futbalového stánku zostane zachovaný len trávnik a západná tribúna.

Náklady na búracie práce len v prípade samotného štadióna dosiahnu podľa Mestského úradu v Trnave 680 tisíc eur. Investor musí okrem toho zlikvidovať aj sedem domov a ďalšie stavby v jeho blízkom okolí.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 7. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom civilnej leteckej prepravy (ICAO). Meniny má Ambróz.
  • 07.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 7. decembra 2022
Meniny má Ambróz, zajtra Marína