Vláda na vianočnom vysvedčení od štrajkujúcich škôl prepadla

  • Spravodajstvo
  • 21. decembra 2012, 12:53
  • Autor:sita/red

Školy zapojené do štafetového štrajku v piatok 21. decembra priniesli vláde špeciálne vianočné vysvedčenie, podľa ktorého u nich vláda prepadá. Zo správania dali kabinetu nedostatočnú a termín opravnej skúšky dostala 8. januára 2013.

"Základná filozofia tohto vianočného darčeka je, že ministri sa nemusia báť, že zostanú neklasifikovaní. Naopak, učitelia správanie slovenskej vlády pozorujú, hodnotia a neboja sa napriek neustálemu zastrašovaniu svoje hodnotenie aj vyjadriť," povedal za učiteľov Vladimír Crmoman zo Spojenej školy Novohradská. Reagujú tak aj na vianočný darček ministra školstva Dušana Čaploviča, ktorý učiteľom symbolicky venoval zakúpenú licenciu na Planétu vedomostí.
"Šírením falošnej predstavy o tom, že pán minister zachraňuje školstvo konečne rozbehnutou digitalizáciou školstva, je v skutočnosti len zakrývaním ozajstných existenčných problémov, ktoré slovenské školstvo trápia," doplnil.

K vysvedčeniu vláde pribalili aj DVD s videodokumentáciou protestných akcií škôl zapojených do štafetového štrajku. "Dúfame, že vláda bude tento materiál seriózne študovať a v nasledujúcom roku zlepší svoje správanie a výsledky," povedal Crmoman.

Kabinet dostal na vianočnom vysvedčení výbornú z povinných predmetov demagógia, dogmatizmus, populizmus, zavádzanie, zastrašovanie verejnosti, zvaľovanie zodpovednosti za iných a dramatická výchova. Nedostatočnú jej dali za plnenie predvolebných sľubov, počúvanie s porozumením, čítanie s porozumením, počítanie percent, makroekonomickú stratégiu a prácu so štatistickými údajmi. Termín opravnej skúšky dali kabinetu na 8. januára 2013.
"Dúfame, že keď sa vrátime naspäť 8. januára 2013 do školy, nastane nejaká zmena, nejaký iný postoj vlády k učiteľom," uzavrel Crmoman. Štafetový kolík dnes zástupcovia bratislavského Gymnázia Gamča symbolicky odovzdali zástupcovi školských odborárov Ivanovi Šóšovi.

Predseda vlády SR Robert Fico dnes v reakcii na akciu škôl zapojených do štafetového štrajku zaželal učiteľom krásne sviatky. "A teší sa, že sa i napriek komplikovanej finančnej situácii podarilo pedagógom zvýšiť platy a odštartovať odbornú diskusiu o systémových zmenách v školstve," uvádza sa v stanovisku úradu vlády.
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 24. septembra. Tento deň je Meniny má Ľuboš, Ľubor.
  • 23.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Najväčšia pomoc pre piešťanský útulok je jednoznačne adopcia zvieraťa. Okrem toho však môžete prísť v priaznivom počasí venčiť psy alebo…
  • 23.09.2022, 23:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 25. septembra. Meniny má Vladislav, Vladislava.
  • 24.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 25. septembra 2022
Meniny má Ľubor, zajtra Vladislav