Pavol Hammel sa zahral na bezdomovca

  • Kultúra a spoločnosť
  • 21. decembra 2012, 10:29
  • Autor:ip

Hudobník Pavol Hammel zavítal do Piešťan. V piatok 14. decembra odohral koncert v hoteli Thermia Palace. V luxusnom päťhviezdičkovom prostredí sa aj porozprával s moderátorom podujatia Dadom Nagyom o Vianociach. Zabrúsili i do ťažšej témy – život bezdomovcov. Celé stretnutie bolo totiž venované tým, ktorých životy sú späté s časopisom Nota Bene.

Secesnú jedáleň v Thermii Palace obsadil v piatok štáb Rozhlasu a televízie Slovenska, aby tu pripravil program Slovensko 2012 Advent. Tretí adventný týždeň organizátori venovali občianskemu združeniu Proti prúdu, ktoré vydáva spomínaný magazín.
Počas rozhovoru si P. Hammel zaspomínal na dávnu historku – na vianočnú atmosféru Viedne, ale aj na to, ako mu tam bolo neskutočne zima. Takto nadviazal na neľahký život ľudí bez domova. On zimu na ulici zažil na pár hodín, oni chladné počasie musia znášať niekoľko mesiacov. Prítomní si mohli pozrieť aj dokrútku, v ktorej sa známy spevák prezliekol za bezdomovca. Zobral si gitaru a namieril si to na Hlavnú vlakovú stanicu v Bratislave.  

Viac o tejto akcii sa dočítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa. 
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 9. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti korupcii. Meniny má Izabela.
  • 09.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 9. decembra 2022
Meniny má Izabela, zajtra Radúz