Návštevníci „hotelky“ videli aj vianočné šťastné prasiatko

  • Kultúra a spoločnosť
  • 21. decembra 2012, 10:21
  • Autor:ip

Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera v Piešťanoch po roku opäť otvorila svoje brány pre verejnosť. Študenti privítali návštevníkov sladkými dobrotami a ponúkli i ďalšie pochúťky. Dátum Vianočného Gastra organizátori určili na magický dátum. Sladkosti, miešané nápoje, polievky, slané dobroty a ďalšie gurmánske zaujímavosti študenti pripravili v deň s číselnými hodnotami 12. 12. 12.

Slávnostné otvorenie odštartovali študenti, ktorí predviedli ukážku spoločenského tanca. Potom vianočnú atmosféru navodila koleda v saxofónovom prevedení. Recepciu sprevádzali tóny ľudových piesní a hostí husacími krídlami poometali dve Lucie. Dve hostesky v krojoch prítomným ponúkali koláče a pálené.
Triedy a odborné učebne sa v stredu aj vo štvrtok minulý týždeň premenili na vyzdobené vinárne, čajovne a tematické reštaurácie. Hoteláci hosťom pripravili sladké dobroty, mohli si vyskúšať i miešané nápoje, prípadne sami si ozdobiť medovníčky. Spojovacia chodba a priestory odborných učební sa tradične zmenili na veľkú prehliadku najrôznejších cukroviniek. Prítomní mohli obdivovať aj slávnostne upravené tabule. Tie hodnotili členovia odbornej poroty a študentov sa pýtali rôzne otázky z odborných predmetov. Medzi porotcami tento rok bol aj absolvent piešťanskej „hotelky“, šéfkuchár Pavol Lipták, známy z rôznych televíznych projektov. 

„Odborná porota vyhodnotila slávnostné tabule. Tretie miesto získali Vianoce Márie Antoinetty, druhé bola tabuľa s názvom Vianočné pohladenie a prvenstvo získala prvá skupina z triedy 3. A. Vytvorili tabuľu s názvom Francúzske Vianoce,“ povedal zástupca riaditeľa Hotelovej akadémie Ľ. Wintera Ivan Miklovič.

O tejto akcii sa viac dočítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa. 
0 Shares

Najnovšie správy

Červený kamión rozžiarený tisíckami svetielok, vianoční škriatkovia a Santa Claus. Takáto paráda zavítala do centra Piešťan v sobotu 3. decembra.…
  • 30.11.2022, 09:37
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Dnes je štvrtok 1. decembra. Tento deň je Svetovým dňom boja proti AIDS. Meniny má Edmund.
  • 30.11.2022, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Jedinečnú príležitosť stretnúť v uliciach anjela ponúkajú počas čarovného predvianočného obdobia Piešťany. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany podporila projekt,…
  • 30.11.2022, 09:54
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
streda, 30. novembra 2022
Meniny má Andrej, Ondrej, zajtra Edmund