Pohoda venuje večer Zuzanám

  • Spravodajstvo
  • 14. decembra 2012, 09:29
  • Autor:ts/red
Martin Cifra

V stredu 19. decembra sa v KC Dunaj uskutoční Vianočný večer pre Zuzany venovaný filmárke Zuzane Piussi, novinárke Zuzane Petkovej, Bielej Vrane Zuzane Melicherčíkovej a dcére Bielej Vrany sudkyne Laukovej, právničke Zuzane Laukovej – Zuzanám, ktoré sa postavili za správnu vec a namiesto ochrany zakúsili hnev justičných orgánov.

Aliancia Fair-Play, Agentúra Pohoda,  KC Dunaj, Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika a VIA IURIS organizujú v stredu 19. decembra 2012 Vianočný večer pre Zuzany. Podujatím chceme vyjadriť verejnú podporu štyrom Zuzanám, ktoré majú problémy v dôsledku zlého stavu justície a právneho štátu na Slovensku. Filmárka Zuzana Piussi čelí hrozbe trestného stíhania za natočenie filmu o slovenskom súdnictve.
Novinárka Zuzana Petková je trestne stíhaná za napísanie článku obsahujúceho informácie, ktoré jej poskytlo ministerstvo spravodlivosti na základe zákona o slobodnom prístupe k informáciám. Bývalá zamestnankyňa študijného oddelenia Právnickej fakulty UK Zuzana Melicherčíková upozornila na podozrivý spôsob prijatia skupiny študentov na štúdium. Právnička Zuzana Lauková je dcérou nebohej sudkyne Marty Laukovej, ktorá bola vystavená šikanovaniu zo strany vedenia súdu, keď sa odmietla dať ovplyvniť v rozhodovaní. 
Program večera začína o 18:00 premietaním filmu Zuzany Piussi Nemoc tretej moci. O 18:45 začne beseda so Zuzanami, ktorú bude moderovať riaditeľka Aliancie Fair-Play Zuzana Wienk a zúčastní sa jej aj advokátka Zuzana Čaputová spolupracujúca so združením VIA IURIS. Po skončení sa bude premietať ďalši film Zuzany Piussi Od Fica do Fica. Na záver večera zahrajú skupiny Živé kvety a Captain Slice.
0 Shares

Najnovšie správy

Predmetom rekonštrukcie strechy piešťanského zimného štadiónu je demontáž pôvodnej strešnej fólie, montáž novej hydroizolačnej PVC fólie, demontáž a montáž strešného…
  • 04.10.2022, 09:48
  • Piešťany / Spravodajstvo
utorok, 4. októbra 2022
Meniny má František, zajtra Viera